Категорија: Моја приказна
НОВА ТВ : НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА РОДИЛКАТА НА ГАК

Фото: Семејството на починатата родилка и бебето: Ни кажаа дека се е во ред !

пред 1 ден
Моја приказна

Фото: Самохрана мајка напуштена, живее во лоши услови и е пред породување – потребна и е помош

пред 1 ден
Инфо Моја приказна

Децата од болница се простуваат од Филип: Слободно трчај по твоите ливади

пред 5 дена
Моја приказна

Битолчанец во критична здраствена состојба, потребна итна помош

пред 6 дена
Моја приказна

Видео: Лекар од Берово прв пациент вратен жив од респиратор – здрав заминува од Жан Митрев Клиник

пред 6 дена
Моја приказна

Неподвижен скопјанец гладен и жеден се дави во своите фекалии

пред 1 нед.
Моја приказна

Видео: Се плашев многу, но сега е подобар – мајката на најмалото дете оперирано во Жан Митрев – клиника

пред 2 недели
Моја приказна

Во парк децата се смееја и викаа – „Оваа е ретардирана“, родителите си молчеа…

пред 2 недели
Моја приказна

Ми го уби сопругот и детето, а доби само условна казна

пред 3 недели
Моја приказна

Судија Наташа Габер -Дамјановска: За малку ќе бев мртва!

пред 3 недели
Моја приказна

Извршител иселува семејство со две мали деца

пред 3 недели
Моја приказна

(Фото)Батка со црн џип пресретнува велосипедисти на Водно и ги тепа

пред 4 недели
Моја приказна

Млади и кретаивни организираа шоу за помош на Тачо

пред 4 недели
Моја приказна

25 годишно момче во безсознание извлечено од НП Пелистер од Тимот за спасување на планина при ДСЗ

пред 1 месец
Моја приказна

Две жени цел месец живеат на улица во скопски Капиштец

пред 2 мес.
Моја приказна

Фото: Редок феномен – на скопска клиника родено бебе во обвивка

пред 2 мес.
Моја приказна

Видео: Ајан имаше една новогодишна желба , за замине од болница и да си оди дома

пред 2 мес.
Моја приказна

Семејството на починатиот правобранотел Борче Пинев од Велес одлучи да ги донира неговите органи

пред 2 мес.
Моја приказна

Приказната на баба Велика – молам само за малку дрва за огрев

пред 2 мес.
Моја приказна

Самохрана мајка на четири деца доби куќа од анонимен донатор во Кичево

пред 2 мес.
Моја приказна

Драгана е пронајдена жива и здрава !

пред 2 мес.
Моја приказна

Eден месец е исчезнат 25 годишниот Димитар Мицковски- отишол да бере печурки и не се вратил, семејството бара помош!

пред 2 мес.
Моја приказна

Апел за помош – потребна донација за лекување на жена во инвалидска количка

пред 2 мес.
Моја приказна

Кондарко: Шетам деца, немам време за навредите на Најчевска!

пред 2 мес.
Моја приказна

ФОТО: Што се случува утринава со реката Вардар!

пред 2 мес.
Моја приказна

Видео: Атиџе од “Медена земја” пресрќна откако и ги украдиоа повторно има пчелни семејства

пред 2 мес.
ТЕШКО БОЛЕН ПАЦИЕНТ НЕ ГО ПРИМА НИТУ ЕДНА ДРЖАВНА БОЛНИЦА

Татко ми скапува дома со отворени рани – ве молам да му помогнеме!

пред 2 мес.
Моја приказна

Сакам да бидеме едно големо семејство – човекот кој прв доби срце од донор добро закрепнува

пред 3 мес.
Моја приказна

Апел на момче од Кавадарци: Дајте ми работа , ако сум малку побавен од другите сакам да работам

пред 3 мес.
СЕМЕЈСТВО СЕ БОРИ ЗА СИНОТ - ДРЖАВАТА НЕ ИМ ДАВА СРЕДСТВА

Да му помогнеме на Матеј да застане на нозе

пред 3 мес.
Во скопската населба Аеродром

Дедо продава цвеќе за да купи лекови за внукот болен од карцином

пред 3 мес.
Моја приказна

Фото – апел да помогнеме на девојката која беше тепана во Штип

пред 3 мес.
Моја приказна

Видео: Доктор Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава

пред 3 мес.
Моја приказна

ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ПРЕЛЕЖА КОРОНА: Ковид-19 е подмолна болест!

пред 3 мес.
Моја приказна

Докторка од Македонија со меѓународна награда за медицинско истражување : за ковид 19 и децата

пред 3 мес.
Моја приказна

„Да создадеме свет без граници“, кампања за поддршка на децата со посебни потреби

пред 3 мес.
Моја приказна

Видео сведоштво: Спасена нога на прилепчанец во “Жан Митрев Клиник”

пред 3 мес.
Моја приказна

Почина 31 годишниот Христијан не дочека трансплантација на срце!

пред 3 мес.
ЛЕКАР ОД КУМАНОВО ДОНИРАШЕ КРВНА ПЛАЗМА ЗА БОЛНИОТ ЧИЈА СОПРУГА БАРАШЕ ПОМОШ ОД ИЗОЛАЦИЈА

ОЗДРАВЕВ ОД КОВИД И ДОНИРАВ ПЛАЗМА, СЕКОЈ КОЈ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, ПОРАЧУВА ДОКТОР БОШКОВСКИ

пред 3 мес.
Моја приказна

Исчезнатиот битолчанец пронајден жив и здрав

пред 3 мес.
Моја приказна

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: ИСЧЕЗНА 34 годишен БИТОЛЧАНЕЦ

пред 3 мес.
Моја приказна

Четири битолчанки ќе ги бранат жените од сајбер насилството

пред 3 мес.
АПЕЛ ОД ЖЕНА СО ДВЕ ДЕЧИЊА ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА

Сопругот се бори со вирусот итно му треба крвна плазма од оздравен пациент

пред 3 мес.
Моја приказна

Фото: Во Кичевско се реставрира македонска куќа

пред 3 мес.
Парадокси на здравствениот систем

ФОТО: Со тешки изгореници на раката, наместо на боледување државата го враќа на работа

пред 3 мес.
БРАНКА КОСТИЌ МАРКОВИЌ – ФОТОГРАФИЈАTA “МАЈКА” НАЈСИЛНАТА ПОРАКА ВО МАКЕДОНИЈА

Мајката ја чека ќерката позитивна на корона да оздрави

пред 3 мес.
Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО: Како се напушта Македонија-државата не гарантира помош за враќање

пред 3 мес.
Моја приказна

Детето во Велес и покрај борбата на родителите и лекарите да го спасат, не е јасно од што почина – детали

пред 3 мес.
Covid -19 Моја приказна

ЕКСКЛУЗИВНО видео: Во Жан Митрев Клиник ПРВ излекуван пациент со Ковид-19 – со метод прочистување на крв !

пред 3 мес.
Моја приказна

Стабилна состојбата на 18 месечното бебе со интервенција од Д-р Софијанова со нејзиниот тим

пред 4 мес.